Co założyć na domówkę?

Co założyć na domówkę?

W co się ubrać na imprezę u znajomych, żeby nie przesadzić, ale też nie wyglądać jak szara myszka? Wbrew pozorom decyzja nie jest łatwa, gdyż różnorodność stylizacji na takie imprezy jest duża. Wiele zależy od tego, jaki jest powód spotkania. Ważne, czy impreza jest organizowana z okazji sylwestra, imienin bądź urodzin, czy jest to zwyczajne spotkanie znajomych.

Problem zazwyczaj mają osoby towarzyszące, gdyż często nie znają osób, do których idą na imprezę i nie wiedzą jakie zwyczaje panują w danej grupie przyjaciół. Najprościej jest wtedy zapytać, oczywiście jak jest kogo. Panowie często nie przywiązują szczególnej uwagi w co ubierają się goście. Dopiero, kiedy ktoś wyskoczy np. w sukni wieczorowej, kiedy inni są w dżinsach, zauważają różnicę.

Czego unikać?

Na imprezy organizowane w domu nie powinniśmy zakładać strojów zbyt oficjalnych, np. garsonek, garniturowych koszul czy marynarek. Dużo jednak zależy od zestawienia, bo jeśli połączymy białą, luźną koszulę z dżinsami i trampkami będzie ok, jednak jeżeli do tej samej koszuli założymy spodnie garniturowe i szpilki będziemy wyglądać jakbyśmy wyszli z pracy. Zazwyczaj nie na miejscu jest też zakładanie sukienek wieczorowych, szczególnie długich świecących. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy umówimy się z pozostałymi gośćmi, że w sylwestra ubieramy się jak na bal, mimo że bawimy się w domu. Warto także zadbać o to, co będziemy mieć na stopach. W Polsce nadal jest niestety zasada zdejmowani butów po wejściu do czyjegoś domu. Dziurawe lub zużyte skarpetki nie ukryją się w takiej sytuacji.

Uniwersalne zestawy

Kiedy nie wiemy jaki charakter będzie mieć przyjęcie, na które się wybieramy najlepiej założyć coś uniwersalnego. Dobrym pomysłem są eleganckie bluzki damskie wieczorowe. Doskonale będą pasować do spodni, czy spódnicy. Kiedy zdecydujemy się na eleganckie bluzki damskie wieczorowe, musimy zadbać, aby reszta stroju była bardziej stonowana, inaczej będziemy wyglądać jak choinka. Eleganckie bluzki damskie wieczorowe są idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które nie lubią sukienek, a chcą prezentować się wyjątkowo na spotkaniu ze znajomymi.