Coraz więcej Polaków emigruje do Belgii

Coraz więcej Polaków emigruje do Belgii

Od wielu lat Polacy szukają pracy o dobrej płacy i warunkach za granicą. Najbardziej popularne są wyjazdy do miejsc znajdujących się stosunkowo blisko, w których możliwe jest zarobienie większej ilości pieniędzy niż w kraju. Aktualnie najbardziej popularnymi kierunkami emigracji zarobkowej Polaków są Niemcy, kolejno kraje skandynawskie i inne kraje Europy Zachodniej jak np. Belgia.

Praca w Belgii

Od momentu otwarcia granic, sam wyjazd za granicę nie jest wielkim wyzwaniem. Wiele osób zastanawia się, czy taki wyjazd w celach zarobkowy jest możliwy oraz czy będzie on opłacalny. Belgijski rynek pracy jest znany z tego, iż prawa pracowników są niezwykle respektowane, co wpływa na wysoki komfort pracy w tym kraju. Można to zauważyć na zupełnie innym podejściu pracodawców do pracowników niż to, które występuje zazwyczaj w Polsce. Mówiąc o belgijskich pracodawcach, należy wspomnieć, iż słyną oni z wysokiej dbałości o pracownika. Decydując się na stały wyjazd do tego kraju, warto posiadać umiejętność komunikowania się w języku angielskim lub francuskim, a najlepiej w obu powyższych. Taka zdolność jest wielkim atutem w poszukiwaniu pracy na rynku belgijskim. Innym językiem, który bardzo często jest stosowany w tym kraju jest język niderlandzki. Jego znajomość to dodatkowa zaleta. W przypadku braku znajomości powyższych języków oraz gdy praca ma mieć charakter tymczasowy, możliwe jest znalezienie pracy w Belgii bez językowych umiejętności.

Poza dobrymi warunkami pracy, Belgia oferuje również ludzi otwartych na nowe znajomości, piękne krajobrazy oraz ciekawe miejsca do zwiedzenia. Ponadto koszty życia w tym kraju nie należą do wysokich – w porównaniu z pozostałymi zachodnimi państwami. Jednak warto wziąć pod uwagę, iż ceny w Belgii są na pewno wyższe niż w Polsce.

Praca w Belgii – gdzie szukać?

Jednym z lepszych źródeł jest lokalna prasa, chociaż taka metoda szukania jest dość mocno absorbująca. Kolejnym popularnym sposobem poszukiwań pracy w Belgii jest odwiedzenie biura agencji pracy tymczasowej, które można znaleźć w większości polskich miast. Pracownik takiego biura odpowie na różne pytania związane z pracą w Belgii oraz pomoże znaleźć najciekawszą ofertę. Inną najbardziej wygodną metodą poszukiwań jest skorzystanie z internetu, który jest doskonałym źródłem informacji –  zarówno tych związanych z ofertami pracy w Belgii, jak i jej warunkami.