Czy często ludzie decydują się na rozwód?

Czy często ludzie decydują się na rozwód?

W obecnych czasach, aż co drugie małżeństwo się rozwodzi. Te smutne statystyki potwierdzają, że wiele par nie radzi sobie z problemami, które pojawiają się w trakcie trwania małżeństwa. Co sprawia, że się rozwodzimy? Gdzie tkwią przyczyny? Kto może pomóc, gdy decyzja o rozwodzie jest nieodwołalna?

Statystyki – czy należy się ich bać?

Statystyki nie kłamią – rozwodów jest bardzo dużo, biorąc pod uwagę, ile jest zawieranych związków małżeńskich. Na tę kwestię trzeba jednak spojrzeć dwojako. Świadomość, że w małżeństwie dzieje się źle, że wiele związków utrzymywanych jest tylko przez posiadanie obrączki na palcu, pobudza do działania. Partnerzy mają po prostu więcej odwagi, by nie tkwić w związkach, które nie przynoszą im niczego dobrego, a niekiedy wiążą się nawet z przemocą różnego rodzaju.

Niemała liczba osób najpierw szuka fachowej pomocy. Decyduje się na terapię małżeńską, by uratować relację, która miała być na całe życie. Jeśli i to nie przynosi oczekiwanych efektów, czas na rozwód Kraków, Katowice, Olsztyn, Rzeszów – nie ma reguły, gdzie, kiedy i z jakich powodów. Rozwody są wszędzie, bo wpływają na nie czynniki, które niewiele mają wspólnego z lokalizacją.

Czynniki predysponujące do rozstania

Małżeństwa rozstają się ze skrajnie odmiennych powodów, ale wymienia się kilka czynników, które – wedle uczonych – predysponują do podjęcia decyzji o rozwodzie. Przede wszystkim są to różnice w wykształceniu oraz poglądach religijnych. Częściej rozwodzą się osoby mające średnie wykształcenie, jak i niewierzące. Nie bez znaczenia pozostaje wiek. Statystyki informują, że najwięcej rozpadających się małżeństw jest wśród osób, które pobrały się w bardzo młodym wieku.

Nielojalność, problemy ze zdrowiem psychicznym oraz niestabilność emocjonalna. To kolejne czynniki wpływające na rozpad małżeństw. Gdy zapada decyzja o ostatecznym rozstaniu, gdzie szukać pomocy? Najlepiej u prawnika, który wie, jak przeprowadzić swoich klientów przez tę trudną drogę. Nie znając nikogo poleconego, wystarczy wpisać w swoją wyszukiwarkę hasło ’rozwód Kraków’ lub określając inną lokalizację, a następnie zapoznać się z uzyskanymi wynikami.

Rozwód bez prawnika?

Jeszcze małżonkowie mogą wiele rzeczy załatwić samodzielnie, bez niczyjej pomocy. Od strony prawnej jednak, warto postawić na kogoś sprawdzonego, aby szybciej i bez zbędnego szarpania przed sądem, móc się rozstać, przy okazji rozwiązując kwestie alimentów czy podziału majątku. Pod hasłem ’rozwód Kraków’ kryje się mnóstwo fachowców z dziedziny prawa, doświadczonych w sprawach rozwodowych, którzy stają się również oparciem dla swoich klientów, w tym trudnym czasie.