Jak urządzić miejsce do przebierania niemowlaka?

Jak urządzić miejsce do przebierania niemowlaka?

Pojawienie się w domu noworodka wymusza na rodzicach wiele zmian. Jednym z pierwszych zadań jest organizacja miejsca do przebierania i przewijania malucha. Niektórzy robią to na własnym łóżku, inni decydują się kupić przewijak.

Przebieranie w każdych warunkach

Jedna ze strategii przebierania niemowlaka opiera się na posiadaniu małego zestawu przenośnego. Zawiera kilka sztuk pieluch, puder, mokre chusteczki. Jeżeli ktoś nie ma przewijaka, przyda się miękki kocyk niemowlęcy. Wystarczy zabezpieczyć go jednorazowym podkładem. Wielu rodziców chwali sobie takie rozwiązanie, choć zaznaczają konieczność systematycznego odkładania zestawu na miejsce. By w razie potrzeby nie tracić czasu na poszukiwania wszystkich niezbędnych akcesoriów. Zaletą jest tu oszczędność przestrzeni, której nie zajmuje przewijak.

Kocyk niemowlęcy na przewijaku

Coraz chętniej wybierają alternatywą jest zakup przewijaka, na którym poza zmianą pieluchy można też przebrać małe dziecko. Takich produktów jest naprawdę sporo, popularnością cieszą się te przenośne. Można je położyć na łóżeczku lub komodzie. To ostatnie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza gdy maluch już trochę podrośnie. Wówczas przewijak utrudniałby jego układanie do snu. Bezsprzecznie w miejscu zmiany ubrań przyda się kocyk niemowlęcy. Przyjemny materiał nie podrażnia delikatnej skóry, a w razie potrzeby ogrzeje.

Gdzie trzymać ubrania malucha?

Najlepiej w jednym miejscu. Nie bez powodu tak wiele mam oddaje swoim nowonarodzonym pociechom całą komodę. Zmieszczą się w niej ubranka, a także dodatkowe akcesoria. Pieluchy tetrowe, kocyk niemowlęcy i odzież w póki co za dużym rozmiarze. Aktualnie noszone rzeczy najrozsądniej umieścić tuż pod przewijakiem. Muszą być pod ręką w razie konieczności.

Kilkumiesięczne niemowlęta potrafią się już przewracać na bok, co wymaga od rodziców szczególnej uwagi podczas przewijania i przebierania. Tym istotniejsza wydaje się organizacja miejsca do takiej czynności. W przypadku małych dzieci powtarza się ją kilka, a nawet kilkanaście razy na dobę. Wcześniej przygotowane akcesoria usprawnią to zadanie.