Wyzwanie nie tylko dla ucznia. Zobacz, jak poradzić sobie z powrotem do szkoły

Wyzwanie nie tylko dla ucznia. Zobacz, jak poradzić sobie z powrotem do szkoły

Rozpoczęcie roku szkolnego to przeżycie zarówno dla Twojej pociechy, jak i dla Ciebie. Nowe obowiązki, dodatkowe zajęcia, pasjonujące przedmioty, inspirujące znajomości i dreszczyk emocji – to wszystko już niebawem czeka Twoje dziecko. A co czeka Ciebie?

Dobrze skompletowana wyprawka szkolna zachęci Twoje dziecko do wejścia z podniesioną głową w nowy rok szkolny. Ty zaś będziesz miała poczucie, że dopilnowałaś wszystkiego najlepiej, jak można i przygotowałaś swoją pociechę do kolejnych miesięcy nauki. Sprawdź, co należy kupić i jakich pułapek unikać w trakcie robienia zakupów.

Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę

Nie odkładaj zakupów szkolnych na ostatnią chwilę, kiedy wybór będzie ograniczony, a tłumy w sklepach na tyle męczące, że będziesz chciała jak najszybciej wrócić do domu. Obserwuj oferty sklepów, zastanów się, gdzie znajdziesz najlepsze rzeczy w nieco niższej cenie. Czy w jednym sklepie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, czy zakupy wolisz rozłożyć na dwie tury. Zastanów się również, czy warto kupować rzeczy na zapas – nie 2 zeszyty do jednego przedmiotu, ale 7 lub 8…

Zrób naradę ze swoim dzieckiem i zastanówcie się, czego potrzebuje

Umów się na naradę ze swoją pociechą. Sprawdźcie, jakie przybory szkolne nie nadają się już do pracy w kolejnym roku szkolnym, czego brakuje Twojemu dziecku, a co nie przydało się przez cały rok. Taka krótka weryfikacja pozwoli uniknąć bezcelowych zakupów i oszczędzić na tym, co tylko pozornie okazuje się niezbędne. Może się zatem okazać, że spora część potrzebnych rzeczy zalega w szufladach, a Ty, zamiast kupować kolejne zeszyty lub zestawy ołówków, możesz zabrać swoją pociechę do kina lub na krótką wycieczkę przed rozpoczęciem szkoły. Pamiętaj, że takie działania uczą Twoje dziecko odpowiedzialności i oszczędności.

Zrób listę i trzymaj się ustaleń

W natłoku szkolnych ofert łatwo stracić głowę. Piórniki szkolne, dziesiątki mazaków, cienkopisów, setki propozycji gumek do ścierania i drobiazgi, które przyciągają wzrok, ale ostatecznie okazują się niepotrzebne, natłok kolorów i wzorów przyciągają wzrok dzieci. Każda kolejna zachcianka to wydatek. Razem z pociechą stwórzcie listę potrzebnych rzeczy i ustalcie, że będziecie się jej trzymać. Taka umowa przed wyjazdem do sklepu pozwoli uniknąć nieporozumień i spędzenia w dziale szkolnym kilku godzin.

Trzy zakupowe rozwiązania, o których musisz wiedzieć

Internet i hipermarket pozwalają oszczędzać – sprawdź ceny tych samych elementów wyprawki w sklepach internetowych i hipermarketach. Może się okazać, że zapas zeszytów będzie kosztował nawet o połowę mniej niż w niewielkim sklepie. W specjalnych działach hipermarketów, powstających tuż przed powrotem pociech do szkoły, znajdziesz o wiele tańsze produkty. Dzięki temu nie wpadniesz w zakupową pułapkę i nie przepłacisz.

Podręczniki używane za pół ceny – szkolne kiermasze organizowane tuż po zakończeniu roku lub zaraz przed jego rozpoczęciem, gdzie kupisz używane podręczniki w dobrym stanie, możesz odwiedzić ze swoim dzieckiem. Wspólnie wybierzcie podręczniki w dobrym stanie i oszczędźcie sporą kwotę.

Ciekawe, kolorowe i… rozpraszające – takie są dodatki oferowane przez sklepy. Zbyt duża ilość kolorowych karteczek do notowania, kilkanaście ołówków i gumek do ścierania rozpraszają Twoje dziecko podczas lekcji. Minimalizuj zachcianki nie tylko ze względu na oszczędność, lecz także dla dobra dziecka. Nie chcesz chyba, aby Twoja pociecha w czasie lekcji skupiała się bardziej na dodatkach do szkolnej wyprawki niż zajęciach.

Zachęcamy do udziału w promocji! Dodatkowy zastrzyk gotówki pozwoli przygotować idealną wyprawkę szkolną, ułatwić powrót do szkoły i… daje szansę na wygraną sporej sumy. Być może dodatkowa kwota będzie idealną inwestycją w przyszłoroczne wakacje? Wystarczy pokazać, jak jesteś zaradna!