Imprezy firmowe — jakie atrakcje i rozrywki wybrać?

Imprezy firmowe — jakie atrakcje i rozrywki wybrać?

Wyszukane rozrywki i atrakcje na imprezie firmowej sprawiają, iż każde tego typu spotkanie przestaje być stricte formalne. Rynek oferuje naprawdę dużo propozycji, przez co nie ma problemu ze znalezieniem oferty, która doskonale wpasuje się w przygotowywaną zabawę. Bez względu na to, czy będzie to występ magika, czy też event catering, trzeba postarać się o to, by zaskoczył on i zaintrygował zebranych.

Występ komika, show magika, escape room, event catering — co sprawia, że warto postawić na tego typu atrakcje?

Impreza firmowa, która skupia się jedynie na merytorycznym przekazaniu wiedzy, nawet gdy są to prelekcje cieszących się dużym uznaniem osobistości z branży, powoduje, iż zaangażowanie biorących udział w wydarzeniu osób w pewnym momencie spada. W związku z powyższym bardzo ważne jest zadbanie o część mniej oficjalną, która umożliwi chwilowy odpoczynek. Dla innych atrakcje na evencie firmowym to doskonała okazja do budowania wizerunku firmy przyjaznej pracownikom. Tego rodzaju przedsięwzięcie zostanie bez wątpienia przez nich docenione. To wręcz idealny sposób na poprawienie relacji w firmie.

Atrakcje i rozrywki na eventy firmowe, na które warto się zdecydować

Możliwości jest naprawdę mnóstwo. Poniżej przedstawione zostały najciekawsze z nich.

  • Event catering — jednym z ciekawych rozwiązań na zabawie firmowej może być rozmieszczenie w oddalonych od siebie punktach sali stacji z napojami i jedzeniem, na przykład bar (połączony z nauką przyrządzania drinków według indywidualnego gustu), a naprzeciw bistro z przygotowanymi na żywo przekąskami. Zaleca się także rozważyć poczęstunek tematyczny, który przybliży kuchnie z konkretnego zakątku świata. W ostatnich latach coraz większe zainteresowanie zdobywa kuchnia molekularna, która jest ciekawym sposobem na urozmaicenie eventowego cateringu
  • Występ korporacyjnego komika — to świetny sposób na rozluźnienie atmosfery zwłaszcza w szeregach pracowników korporacji. Taki artysta w humorystyczny sposób obnaży prawdę o pracy w biurowcach. Istotne jest jednak znalezienie odpowiedniej osoby, która będzie znać niuanse w danym zawodzie.
  • Warsztaty rzemieślnicze — wyplatanie koszyków, malowanie ceramiki, czy robienie glinianych garnków to atrakcje, które z pewnością zachęcą pracowników do działania. Tego typu inicjatywę można połączyć z brandem firmy, na przykład poprzez ozdobienie ceramiki jej logotypem lub malując ją w kolorach firmy.
  • Występ magika — choć może się to wydawać pomysłem na urodziny dla dziecka, to niejednokrotnie tego typu inicjatywy sprawdzają się najlepiej także wśród dorosłych. W przypadku, w którym pracownicy mają za sobą ciężki dzień, to doskonałym zwieńczeniem eventu firmowego może być występ iluzjonisty, który przy pomocy swoich sztuczek oczaruje publiczność.
  • Escape room — pokój zagadek to gwarancja dobrej zabawy, ekscytacji oraz wzmocnienia wiecie między członkami zespołu. Tego rodzaju atrakcje można połączyć tematycznie z korporacją, na przykład pytając o konkrety związane z jej działalnością.