Jak naprawić uszkodzoną przyczepę kempingową?

Jak naprawić uszkodzoną przyczepę kempingową?

W związku ze wzrastająca ilością pojazdów wypoczynkowych  (np. przyczepy kempingowe, kampery i inne podobne zabudowy samochodów dostawczych i osobowych) na naszych drogach, następuje wzrost zapotrzebowania, poza samą produkcją, na różnego rodzaju naprawy i przeróbki tego typu pojazdów. Aby poszczególne części do przyczep kempingowych służyły latami, pomimo swoich niemiłych przeżyć, należy postawić na ich naprawę i odpowiednią renowację.

Części do przyczep kempingowych — renowacja i naprawa kampera

Tego typu przypadki opierają się o przyklejenie stalowych i aluminiowych wsporników jako części nośne. Nawet takie części do przyczep kempingowych, jak kratownica, można wkleić na najmocniejszy klej, jednocześnie pamiętając o zostawieniu minimum 0,5 mm kleju w taki sposób, aby całość miała możliwość lekkiej pracy. Szczególnie przy łączeniu dwóch różnych materiałów, jak aluminium ze stalą. Wyjątkiem jest konstrukcja z drewnianych belek – wtedy należy zastosować klej o specjalnym przeznaczeniu (w gęstej formie).

Jak naprawić przyczepę kempingową z laminatu lub płyt PCV?

Podczas mocowania ściany warto pamiętać, aby nie stosować sztywnego połączenia, gdyż ściana będzie pracować, a użycie takiego kleju przyczyni się do niezamierzonego pękania oraz rozwarstwiania się samej ściany lub np. drewna – w przypadku zastosowania do takiego mocnienia wykorzystuje się klej. Można zastosować ATK 812, nie zapominając, aby w przypadku drewna użyć wcześniej podkładu do powierzchni chłonnych. Na koniec podczas połączenia wszelkiego rodzaju podłogi, płyt itp. wykończenia ścian powinny zostać wypełnione i pokryte fugą. To samo tyczy się sytuacji, w której całość ściany jest wykonana z podkładem aluminium lub z panelu izometrycznego.

Jak uszczelnić szyby, wyłazy, drzwi i świetliki w kamperze?

Czas na najczęstszą usterkę w kempingu, a więc doszczelnianie okien, wyłazów, świetlików i innych otworów, które są w dachach i ścianach przyczep itd. Najczęściej używane preparaty do uszczelniania przyczep kempingowych do doszczelnień i wklejeń, to sylikony. Niestety nawet te „skuteczne”  zapewniają rezultat jedynie na rok, może dwa Wszystko zależne jest od dwóch względów: podczas jazdy odkształcają się nadmiernie, w wyniku czego pojawiają się późniejsze przecieki oraz to, że tego typu produkty nie są wytrzymałe. Podczas uszczelniania przyczepy kempingowej warto zwrócić uwagę na:

  • Odtłuszczenie powierzchni, na którą będzie kładziony sylikon;
  • Wygładzenie powierzchni w miarę możliwości przy pomocy papieru ściernego;
  • Zastosowanie taśm uszczelniających do przyczep kempingowych.