Jak utrzymać porządek w łazience?

  • Dom
  • 25 października 2019
Jak utrzymać porządek w łazience?

Porządki w łazience to walka z plamami od mydła, zaciekami od wody, nieprzyjemnymi zapachami z toalety, a także osadzającym się kamieniem. Jakie są sposoby, aby łazienka była higienicznie czysta dłużej niż tylko i wyłącznie po gruntownym sprzątaniu? Czy akcesoria do łazienki takie jak np. dywaniki do łazienki pomagają w odniesieniu wrażenia czystości?

 

Codzienne sprzątanie łazienki ma sens?

Utrzymanie łazienki w idealnym porządku nie należy do łatwych zadań. Istnieją  jednak sprawdzone sposoby, które pomogą utrzymać lśniącą armaturę bez brzydkich zacieków i osadów, na błyszczące płytki oraz świeży zapach, który świadczy o czystości i o tym, że w łazience jest higienicznie. Wbrew pozorom doprowadzenie łazienki do idealnego ładu nie musi być ani czasochłonne, ani trudne. Codzienne sprzątanie łazienki może zająć sporo czasu i być jak walka z wiatrakami. Bardziej logiczne wydaje się gruntowne posprzątanie jej raz w tygodniu, a w pozostałe dni podjęcie czynności utrzymujących ten porządek (np. spłukiwanie wanny po każdej kąpieli). Nawet takie akcesoria jak dywaniki do łazienki pomogą w uniknięciu ubrudzenia płytek po wyjściu z pod prysznica.

Co pomorze utrzymać porządek?

Utrzymanie porządku jest łatwiejsze, gdy łazienka została wcześniej do niego gruntownie doprowadzona, a nie np. jest w połowie czysta. Poniżej przedstawione zostały sposoby, które pomogą utrzymać porządek w łazience przez dłuższy czas:

 

  • Przeciwdziałanie osadzaniu się kurzu w łazience – codzienne przecieranie półek i armatury w tak małym pomieszczeniu jakim jest łazienka nie zajmuje dużo czasu, a pozwala zapobiec osadzaniu się kurzu. Warto wykorzystać do tego jednorazowy ręczniczek oraz spray do mebli typu multisurface.
  • Walka z zaciekami na bateriach – chromowane baterie łazienkowe są bardzo podatne na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, zwłaszcza zacieki od wody, a ich usunięcie jest trudne do usunięcia przy jednoczesnym nie uszkodzeniu delikatnej powłoki baterii. Najlepszym sposobem jest zwalczenie przyczyny w zarodku, czyli przecieranie tych elementów bezpośrednio po kąpieli, zanim zdążą wyschnąć.
  • Świerzy zapach w łazience – stosowanie aromatycznych odświeżaczy powietrza lub patyczków zapachowych umieszczonych w dekoracyjnych wazonikach sprawi wrażenie, iż pomieszczenie jest czyste i higieniczne.