Jak używać jonizatory wody?

Jak używać jonizatory wody?

Jonizatory wody cieszą się coraz większą popularnością, ale co ciekawe, ciecz nie powstała kilka czy nawet kilkanaście lat, gdyż ma o wiele dłuższą historię i co ważne udokumentowaną historię. Co ciekawe, urządzenie do uzdatniania wody doskonale sprawdza się w domowych warunkach i nie wymaga wielu nakładów pracy.

Jonizacja wody – na czym polega proces poprawy jakości wody?

Jonizatory wody to urządzenia wybierane do domowego użytku ze względu na wzbogacanie cieczy w cenne właściwości, które zapewniają lepsze samopoczucie oraz poprawę stanu zdrowia. Co ciekawe historia wody zaczyna się w 1800 roku, kiedy angielski chemik odkrył prawo elektrolizy. Wraz z upływem czasu odnaleziono coraz to nowsze technologie i metody uzdatniania wody, ale za skuteczną elektrolizę wody odpowiadają Rosjanie. W 1900 roku powstały pierwsze maszyny używane do elektrolizy.

Z kolei Japończykom udało się stworzyć urządzenie odpowiadające za restrukturyzację wody, czyli odtworzyli jej naturalne środowisko. Takie samo, jak w przyrodzie, gdzie woda płynie przez skały z zasadowym pH wody oraz niskim ORP. To właśnie liczne badania wody oraz jej wpływ na organizm umożliwiły potwierdzenie cennych właściwości, oraz zdrowotne działanie.

Dlaczego warto używać jonizatory wody?

Jonizatory wody zwiększają odporność organizmu na choroby, odgrywają dużą rolę w rozwoju mięśni, a także mają wpływ na poprawę sprawności umysłowej.

Woda jonizowana ma mniejsze klastry cząsteczek, kiedy porównać z wodą znajdującą się w kranie. Kiedy chodzi o wodę pochodzącą z wodociągów, w jednej kropli znajduje się od 10 do nawet 13 cząsteczek, a w wodzie jonizowanej jest 5, maksymalnie 6 molekuł. To właśnie dzięki charakterystycznej budowie możemy mówić o cennych właściwościach wody jonizowanej oraz poprawie stanu zdrowia.

Pierwsze jonizatory wody wykorzystywano w japońskich szpitalach w 1955 roku. Od tego czasu stały się niezbędnym urządzeniem wielu rodzin. Badania pokazują, że występują, w co 5 japońskim domu. Proces uzdatniania wody cieszy się ogromną popularnością również w Korei Południowej oraz na Tajwanie.

Jonizatory wody sprawiają, że spożywana woda jest nie tylko smaczna, ale i bardzo zdrowa, a ryzyko występowania chorób i schorzeń zostaje ograniczone. To doskonała alternatywa dla wody pochodzącej z wodociągów, która zostaje poddana chemicznym procesom oczyszczania.