Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy jest symbolem bezwarunkowej miłości. Wiąże się on z ponadczasową historią o najpiękniejszych uczuciach, które łączą ze sobą ukochanych. Zakup tego rodzaju biżuterii to ważna i wyjątkowa chwila, dlatego istotne jest, był on w pełni przemyślany. Bez względu na to, czy będzie to platynowy, srebrny czy złoty pierścionek zaręczynowy, powinien być on podarowany prosto z serca.

Barwa diamentu pierścionka zaręczynowego — jaka będzie najbardziej odpowiednia?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wytrenowane oko amatora może zauważyć, iż diament tej samej czystości i wielkości oraz o różnej barwie D, oraz H będzie niemal identyczny, szczególnie gdy będzie on umieszczony w pierścionki. Przyjęło się, iż diamenty o barwie D-F są oprawione w biały kruszec taki jak platyna, białe złoto czy pallad. Jedynie wtedy zostanie podkreślone ich prawdziwe piękno. Złoty pierścionek zaręczynowy natomiast powinien posiadać diament o barwie od I do J. Wszystko dlatego, że diamenty te noszą już znamiona koloru żółtego. Co więcej, barwa H to barwa, która świetnie prezentuje się zarówno w złocie żółtym, jak i białym.

Srebrny, platynowy, a może złoty pierścionek zaręczynowy — który kruszec będzie najlepszym wyborem?

Tutaj wszystko zależy od preferencji. Pierścionki zaręczynowe zazwyczaj są srebrne, platynowe oraz złote. Każdy z nich zaskakuje swoim odmiennym pięknem. Co więcej, złoto dzieli się na różne odmiany, takie jak:

  • Żółte złoto — cechuje się delikatnym jasnożółtym kolorem. Uznawane jest za ponadczasową klasykę, która nigdy nie wyjdzie z mody. To właśnie złoty pierścionek zaręczynowy o żółtej barwie najczęściej wybierany jest na tak ważną okazję.
  • Białe złoto — wyróżnia je delikatny, szlachetny biały kolor oraz duża wytrzymałość. Naturalnie cechuje się barwą słomkowo-żółtą. Powstaje ona w wyniku odbarwiania żółtego złota przy pomocy zmieszaniu stopu złota z właściwą ligurą, w której składzie zawsze znajduje się pallad lub nikiel.
  • Różowe złoto — swoją niepowtarzalną barwę zawdzięcza obecności miedzi w stopie. Im więcej tego składnika w pierścionki, tym intensywniejsza i ciemniejszą barwę posiada różowe złoto doskonale sprawdza się w połączeniu z kolorowymi kamieniami o pastelowej barwie
  • Czarne żółto — jest to żółte lub białe złoto, które zawiera zewnętrzną warstwę rodu. Nie każdy wie, że to po prostu powłoka galwaniczna, w związku z czym nie jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne. Czarne złoto to wybór oryginalny i nowoczesny.