Podstawowe akcesoria na kemping

Podstawowe akcesoria na kemping

Podróżowanie po dziki terenach lub polach namiotowych staje się w ostatnich latach bardzo popularne. Niewątpliwie jest to atrakcyjna alternatywa dla hoteli, ale trzeba pamiętać o wyposażeniu się w podstawowe akcesoria kempingowe niezbędne do takich wypraw.

Wybierając się na kemping, pole namiotowe lub w dziki teren, należy bezwzględnie przestrzegać kilku podstawowych zasad. Jedną z nich jest to, że należy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria kempingowe, które potrzebne są w codziennym funkcjonowaniu, a w niektórych sytuacjach decydują także o bezpieczeństwie. Podstawowe narzędzia można podzielić na wiele grup, ale podstawową z nich są te, które okażą się niezbędnym elementem wyposażenia każdej przyczepy kempingowej i od nich należy zacząć wyposażanie się. Na początku trzeba koniecznie zaopatrzyć się w dobry nóż, który jest niezbędny do wielu czynności związanych z funkcjonowanie w przyczepie kempingowej, kamperze lub na polu namiotowym. Nóż powinien być dobrze naostrzony i mieć stałą głownie, aby nadawał się do wykonywania dowolnych czynności, w tym najbardziej problematycznych, takich jak ciosanie drewna lub praca przy uszkodzonych elementach mechanicznych pozostałego sprzętu. Warto też mieć przy sobie dodatkowy scyzoryk oraz zestaw podstawowych kluczy.

Akcesoria kempingowe – jaka elektronika jest przydatna?

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez elektroniki. Kempingi także nie są od niej wolne. Do podstawowych gadżetów przydatnych na kempingu zalicza się między innymi nadajnik GPS. Są to urządzenia dedykowane piechurom, które pozwalają na szybkie i łatwe odnajdywanie się w terenie, a ponadto są dostosowane do potrzeb osób znajdujących się w nieznanym i dzikim terenie. Poza GPS’em należy też zawsze mieć przy sobie jakieś źródło światła. Najlepiej, aby były to solidne latarki z regulowaną mocą świecenia, tak by móc umiejętnie zarządzać naładowaniem baterii, by starczyły one na jak najdłużej. Warto zainteresować się latarkami w technologii LED, które posiadają bardzo dużą moc świecenia, a także są energooszczędne. Do zasilania latarek, telefonów, a także innego sprzętu, warto zabrać ze sobą mały zestaw fotowoltaiczny, który będzie w stanie przynajmniej zasilić smartfona. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele zestawów tego typu, które są dedykowane właśnie do przyczep kempingowych.

Poza elektroniką i odpowiednim sprzętem podręcznym warto wyposażyć się w porządną kuchenkę. Jeśli posiada się przyczepę kempingową lub kampera, może to być kuchenka na gaz. Jeśli jednak dojdzie do awaryjnej sytuacji, warto mieć ze sobą przenośną kuchenkę opalaną specjalnymi wkładami lub drewnem. Są to specjalistyczne kuchenki niewielkich rozmiarów, które dedykowane są właśnie do użytku na polach namiotowych, czy kempingach. Nigdy nie należy też zapominać o tym, aby mieć ze sobą jakieś źródło ognia. Może to być dobra zapalniczka albo zapałki. Najlepiej w wersji dedykowanej do survivalu, czyli wodoodporne.