Polki wiedzą, jak to robić!

Polki wiedzą, jak to robić!

Wbrew pozorom zakupy dla domu to nie taka prosta sprawa. Podobnie jak oszczędzanie. Jednak jak pokazuje najnowszy raport Optimy – panie świetnie sobie radzą w każdej z tych dziedzin.

Optimamy rządzą! Nie tylko nie dają się pokonać przeciwnościom i są optymistycznie nastawione do życia, lecz także wiedzą, że rozsądek w zarządzaniu domowym budżetem do podstawa.

Polka na zakupach – rozważna i praktyczna

Jeśli jesteś Optimamą masz prawo być dumna! Na zakupach myślisz przede wszystkim o swojej rodzinie –  42 proc. pań kupuje coś dla dzieci, a 39 proc. dla partnera. Co z ustalaniem wydatków?  45 proc. kobiet planuje wydatki, a 31 proc. mężczyzn tego nie robi). Dla Optimam ważna jest nie tylko cena produktu (76 proc.), lecz również jego jakość (54 proc.).

Co i gdzie kupujemy?

Prawie połowa Polek robi zakupy codzienne (46 proc.). Panie kupują przede wszystkim jedzenie, buty i odzież, książki, prasę oraz kosmetyki i dekoracje do domu.

Wśród miejsc, w których kobiety robią zakupy dominują:

  • sklepy osiedlowe i bazary,
  • supermarkety i galerie handlowe.

Coraz częściej Polki wybierają też wygodne i szybkie zakupy przez internet.

Kobiety wiedzą, jak kupować i oszczędzać

I nie wahają się odkładać pieniędzy przez cały rok. Przeciwieństwem są mężczyźni, spośród których 39 proc. nie ustala minimalnego okresu oszczędzania.

Na co oszczędzają Optimamy?

  • 50 proc. na wakacje,
  • 24 proc. na drobne przyjemności,
  • 26 proc. nie ma określonego celu w oszczędzaniu.