W jaki sposób skompletować łóżeczko dla niemowlaka?

W jaki sposób skompletować łóżeczko dla niemowlaka?

Sen odgrywa bardzo ważną rolę w życiu dziecka, a już przede wszystkim noworodka, który przesypia większą część dnia. W związku z tym należy wybrać odpowiednie prześcieradło, pościele oraz poszewki. Jakie materiały wybrać oraz czym się sugerować?

Co musi znaleźć się w łóżeczku dla dziecka?

Niemowlaczek od pierwszych dni życia spędza czas w łóżeczku, dlatego musi być ono odpowiednio wyposażone. Pierwszym i bardzo istotnym zakupem jest prześcieradło, gdyż dotyka ono bezpośrednio skóry dziecka i wpływa na komfort przesypianej nocy. Należy także nabyć cienką oraz malutką poduszkę, która sprawdzi się idealnie od samego początku, aż do czasu, kiedy dziecko będzie miało dwa latka. Wtedy pociecha bardzo często rezygnuje ze spania w małym łóżeczku i przenosi się do większego modelu. Kołdra także jest potrzebna, mimo iż nie używa się jej od pierwszych tygodni. To nabytek, który warto mieć od początku w zanadrzu, gdyż wielokrotnie poszewka na poduszkę idzie w parze z poszewką na kołdrę. Nie bezpośrednio w łóżeczku, ale na pewno w bliskiej odległości od niego powinien znajdować się monitor, który kontroluje czynności życiowe dziecka. Niektóre modele mają zamontowaną kamerę, inne jedynie mikrofonik na dźwięk, ale jest to wyposażenie sypialni bez którego nie można się obejść. Wiele osób ponad łóżeczkiem dziecka umieszcza poruszające się zabawki czy grzechotki, które poruszają się, czasem w połączeniu z muzyką. To zajmie dziecko w ciągu dnia, jednakże wieczorem można z tego zrezygnować.

W jaki sposób wybrać komplet pościeli i prześcieradło?

Łóżeczko odgrywa bardzo ważną rolę w życiu dziecka, gdyż to właśnie tam śpi, bawi się oraz spędza większą część swojego dnia. W związku z tym zarówno pościel, jak i prześcieradło muszą być jak najwyższej jakości. Ich podstawowa rola polega na relaksowaniu dziecka oraz umożliwianiu odpoczynku. Jest to bardzo istotne. Warto mieć na uwadze, że dzieci mają bardzo delikatną skórkę, właśnie dlatego produkty muszą być wykonane z najwyższej jakości naturalnych materiałów. Kiedy sięga się po produkty przeznaczone dla dzieci posiadają one specjalne standardy oraz atesty, co zapewnia maksymalną ochronę dla skóry pociechy.

Właśnie w związku z tym w trakcie kupowania pościeli i prześcieradła należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Należy wziąć pod uwagę jak trwały jest produkt, jak się prasuje oraz oczywiście czy dobrze się prezentuje. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych istnieje możliwość zakupienia wielu modeli, które różnią się od siebie rozmiarami, kolorem oraz materiałem. Prześcieradło może być wykonane z jersey, bawełny oraz frotte. Wszystkie wymienione materiały są naturalne, dlatego dziecko nie powinno zmagać się z podrażnieniami oraz uczuleniem. Miękka bawełna, albo satyna, która przyjemnie chłodzi to najlepsze rozwiązanie nawet dla najmłodszych dzieci. Najlepiej sprawdzi się prześcieradło z gumką, gdyż oprócz tego, że jest praktyczne to wykonuje się je z najlepszej jakości materiałów.

Prześcieradło oraz pościele z bawełny cieszą się największą popularnością. Jest to związane z niewątpliwą trwałością materiału oraz możliwością prania w wysokich temperaturach. Bawełna musi być jednak prasowana, gdyż gniecie się oraz nie prezentuje się zbyt estetycznie, co może stanowić duży problem szczególnie dla rodziców, którzy mają więcej dzieci, albo pracują zawodowo i nie mają zbyt wiele wolnego czasu. Niektórzy uważają, że takie prześcieradło jest szorstkie, ale jest to opinia tylko wybranej części użytkowników.

Jersey to materiał, który również warto wziąć pod uwagę, gdyż rodzice małych dzieci bardzo często sięgają właśnie po produkty wykonane z tego materiału. Największa zaleta to brak konieczności prasowania, a do tego jest on miękki, ciepły i bardzo miły w dotyku, co sprawi, że dzieci z chęcią będą się udawały na spoczynek. Taki model sprawdzi się najlepiej w trakcie zimy, gdyż latem pociecha może mieć zbyt ciepło.