Dlaczego warto wybrać poduszki z gryką?

Dlaczego warto wybrać poduszki z gryką?

Coraz większe zainteresowanie zdrowym trybem życia przyczyniło się do wzrostu zainteresowania tematem, jakim jest jakość snu związana z pościelą, a dokładniej z poduszkami wykonanymi z gryki. Jakimi prozdrowotnymi właściwościami się cechują oraz dlaczego warto je wybrać?

Poduszki z gryką to świetna alternatywa dla alergików

Gryką zawiera w swoim składzie taniny organiczne, dzięki którym cechuje się właściwościami przeciwzapalnymi, zapobiegając tym samym rozwojowi bakterii gram-dodatnich i gram-ujemnych, roztoczy, grzybów i pleśni. To wszystko sprawia, że jest ona świetnym rozwiązaniem dla alergików, osób zmagających się z astmą, jak i również tych cierpiących na choroby o podłożu dermatologicznym, jak np. łuszczyca.

Poduszka z gryką dbają o zdrowie kręgosłupa

Łuski gryki, którymi wypełnione są poduszki to nie zbita, a elastyczna masa. Taka struktura pozwala idealnie dopasować się do ciała przy stałym położeniu. Co więcej, poduszki z gryką nie odkształcają się oraz nie sprężynują. Inaczej układa się poduszka podczas spania na boku, a inaczej — w trakcie spania na plecach. Takie optymalne podparcie głowy umożliwia mięśniom rozluźnić się, a drogi oddechowe nie są w żaden sposób uciskane, co niweluje chrapanie. To idealne rozwiązanie dla osób borykających się z bólem ramion i szyi oraz chorobami kręgosłupa.

Nieustanna świeżość podczas użytkowania

Pomiędzy łuskami gryki w poduszce obecne są mikro szczeliny, które zapewniają stały przepływ powietrza. Taka poduszka nie nagrzewa się, utrzymuje stałą temperaturę. Zimą jest ciepła, latem — chłodna. Co więcej, gryki cechuje się silnymi właściwościami higroskopijnymi, co oznacza, że absorbuje wilgoć pochodząca z naszego ciała. W tym samym czasie następuje szybka wymiana powietrza.

Takie właściwości mają wpływ na lepszy przepływ krwi, a co za tym idzie, sprawniejsze natlenienie mózgu. Dodatkowo poduszki z gryką przy właściwym użytkowaniu pozostają zawsze świeże.

Gryka to sposób na zachowanie zdrowia i młodości

Łuska gryczana w swoim składzie posiada aż sześć flawonoidów. Wśród nich znajduje się rutyna, która jest naturalnym związkiem wzmacniającym odporność. Flawonoidy to antyoksydanty, które likwidują działanie i rozwój wolnych rodników. Co więcej, wsad z gryki emituje jony ujemne, co pozwala na wytworzenie biopola przyjaznego dla człowieka.